Nyní dochází k aktualizaci redakčního systému a probíhají další práce na tomto webu. Proto se opozdí vydávání nových čísel oproti tištěné verzi. V následujících dnech bude postupně obnovena synchronizace tištěné a elektronické verze LUKu.

Děkujeme za pochopení.

Redakce

Aby náš svět byl opravdu v pořádku…

 

JIŘÍ ŽÁČEK

Maminka

K čemu jsou holky na světě?

Aby z nich byly maminky,

aby se pěkně usmály

na toho, kdo je malinký.

Aby nás měl kdo pohladit

a povědět nám pohádku.

Proto jsou tady maminky,

aby náš svět byl v pořádku.

JAKUB STEIN

Pánové Roubíček a Kohn se strašně dlouho neviděli. Ne že by se jim zdálo žinantní zajít do Louvru, když je to taky pražská kavárna, a to cosi znamená nebo jednoho, totiž dva poznamená, ale pan Roubíček byl na delší skok v samém prudce tlukoucím srdci Ameriky, ve Washingtonu D. C., a chtěje naživo zažít prezidentskou inauguraci prvního muže naší Ivanky Zelníčkové, nepospíchal do samého srdce Evropy, totiž na třídu dosud kupodivu stále zvanou Národní, ač v požehnaném roce Marie Terezie jí možná bude konečně navráceno krásné jméno Ferdinandka.

PETR ŽANTOVSKÝ

Říkávalo se o nás, dlících na západ od řeky Moravy: „Co Čech, to muzikant.“ Nu nevím. Určitě jsem víc muzikantů, ne těch líp či hůře placených, ale prostě ochotnických šumařů v kdejaké hospůdce, potkal v Irsku, Skotsku, Portugalsku – to jejich uhrančivé patetické fado z madeirských špeluněk z duše nevyženete…

JAN KRISTEK

S odtikávajícími hodinami se stává stále zřetelnějším, že cílem americké politiky je jen jedno: Když nemohou „vládnout“ světu, tak svět zničit. To, že tím zničí i sami sebe, pro ně není důležité, neboť sami sebou nejsou. Důležité pro ně je, aby povraždili všechny ostatní, aby nezůstal žádný svědek krachu jejich světovládných plánů, jejich selhání. Proto chtějí za každou cenu celosvětovou atomovou válku.