Performance Věčná performerka od Milana Kohouta jsou skripta právě vydaná Ostravskou universitou v Ostravě. Je to první česky psaný a ucelený úvod do teorie umělecko-aktivistického fenoménu, zvaného dosti nesprávně Performanční umění. 

Čtenář se seznámí s historií a současnými projevy Performance, hlavně co se týče její společenské angažovanosti a dopadu na společenské změny.

Angažovanost Performančního umění některé čtenáře z pravicového spektra zřejmě trochu překvapí svým logicky a rozumově levicovým zaměřením. Jak autor říká, když má umělec srdce, je levicový. 

V knize Západní terorismus diskutuje Noam Chomsky, světově proslulý intelektuál disentu, o moci a propagandě Západu s filmovým tvůrcem a investigativním novinářem Andrem Vltchkem. V diskusi se historický narativ propojuje s osobními zkušenostmi, které Chomského i Vltchka přivedly k aktivismu. Zaznívají osobní vzpomínky, jako třeba ta na newyorský novinový stánek, který stál u začátků politického vzdělání Noama Chomského. Diskuse se dále posouvá do širší perspektivy a zaměřuje se na měnící se formy imperiální nadvlády a systému západní propagandy. Postupně se zaměřuje na státy, s nimiž mají autoři osobní zkušenost, od Nikaragui a Kuby po Čínu, Chile, Turecko a mnoho dalších. Kniha Západní terorismus je čerstvým větrem, který rozfoukává propagandu a ostře kritizuje roli Západu ve světě. Je inspirací pro všechny, kdo hledají zdroje pro nezávislé a kritické myšlení.