Kočka Malvína

Když se podíváme do české historie, pak jsme zde měli Halštatskou, Únětickou, románskou, gotickou, renesanční, barokní kulturu a jen sám vládce všehomíra ví, jakou ještě. Když psal Dante Alighieri svou Komedii (nepíšu schválně Božská komedie, protože přídomek božská jí dal až Giovanni Boccaccio), netušil, že kdyby se byl býval narodil o mnoho a mnoho století později, mohl zažít nejen do morku kostí prohnilou Itálii a novodobé spory o moc a investituru, mohl bojovat na straně novodobých guelfů proti ghibellinům a potom na straně novodobých bílých guelfů proti těm černým, ale dostal by také pro své stěžejní básnické dílo námět, o jakém se mu v nejtěžších a nejtemnějších chvílích Itálie i celého světa nesnilo, protože tolik bubáků, kolik jich straší v hlavách některých potřeštěnců, a tolik lidí, kteří mají desátý nejhorší kruh pekla jistý, se ještě po světě nehemžilo.

Stačí si otevřít televizi, a vyhrne se na nás jedno velké bububu v podobě skandálů, vražd, krádeží a jiné černé kroniky. Nebo se projít po parku u Hlavního nádraží zvaného Sherwood, kde na lavičce vegetují ti, kterým oficiální kultura přidělila nálepku „neúspěšní“. Anebo se zaposlouchat do rozhovorů lidí třeba v tramvaji: to je samý strach o děti, o živobytí, strach z nemocí, z odsouzení. Tohle si nemůžu vzít, to není dost cool, tohle nemůžu jíst, není to dost light. Nepodporuju některé ztřeštěné nápady, tak nejsem dost multikulti. Jsem hnusný sobec, protože se mi nelíbí, že moje dítě bude brzděno ve vývoji méně nadanými nebo proto, že se mi nelíbí, že se nemohu cítit večer ve svém vlastním městě a domě bezpečně. Strašáky a strašáky, které snad vyrábí někdo na zakázku, aby mohl lidem říci: „Koukejte sklopit hlavu, bát se a kát se a pak jako ty ovce přijměte kontrolu Velkého bratra.“

Poslední dobou po celé Evropě frčí strašák jménem pedofilie. Jste tatínek a své dítě koupete? Máte ve zvyku svou dceru či syna políbit pokaždé, když se vítáte po příchodu ze školky či školy? Pak máte určitě pedofilní sklony. Fotíte si své malé děti nahaté na kožešině nebo na nočníku? Šíříte dětskou pornografii. Nedáváte svému dítěti nadměrné kapesné a občas mu dáte na zadek, když si to zaslouží? Máte sklony dítě týrat. A tak šups, hezky odebrat, aby náhodou nebyl průšvih.

Jako se kdysi Evropou vesele proháněla svatá inkvizice a likvidovala vše, co jí stálo v cestě, hlavně to, co ohrožovalo ekonomickou moc jediné správné církve, tak se jí v současné době prohání sociální služby, které ve jménu všeobecného dobra aktivně vyhledávají antikristy, kteří evidentně mají něco proti dětem, a proti těmto aktivně zasahuje. A malý ustrašený pohánek se před vyspělou postmoderně dogmatickou juntou stává menším a menším, až ho jednoho dne ta junta sezobne jako malinu. Jestli ovšem neuklouzne po tom, co tomu pohánkovi vypadlo z kalhot.