FRANTIŠEK UHER

Pláč

V noci mě probudil telefon. Nikdo nepromluvil, někdo však hlasitě plakal. Hovor byl náhle přerušen. Pochopil jsem. Plakala zhnědlá Ukrajina. Naříkala, že zabloudila.

 

Symbolický sen

Na venkovském dvorku zarostlém plevelem stojí malý muž před dveřmi dřevěné kadibudky a z vyříznutého srdíčka smetává pavučiny, nechtěně přiznávajíce národu, kam ho přivedl.

 

Zamknutá ústa

Odolní pedofilní kněží se množí jako štíři a dští další hanebnosti. Není morální hnát vodu proti proudu, ale činí tak s úsměvy farizejů. Pokrytectví a hamižnost šíří jako infekční choroby, které není radno léčit, neboť jsou základem jejich existence. Výsměch instituci posledního soudu. Není již žádných hrdých věží. Pouze zatmívaná, zhoubně zahnívající spáleniště cti. Plodná mrchoviště. Dnes jako příště ukrutný tanec mlžení a mrazivě obludných lží. Temnou stopou vláčený ranec plný učesaných slizkých frází. Totalita kříže nasazuje ústům mříže.

 

Maškarní ples

Probíhá permanentní maškarní ples. Chtělo by se poznamenat, že jde o národní kolorit, kdyby tomu nebylo obdobně i jinde. Lidově je označován za převlékání kabátů. Někdy elegantních, jindy hrubě zalátaných ostudami, ale ono to vyjde nastejno. A těch stupidních trapností! Zkrachovavší politička obviňuje vlastní rodiče, vstoupivší kdysi dávno do JDZ. A jsou tací, kteří již převlékli mnoho kabátů! Někteří dosud pobírají horentní peníze ve vrcholných státních institucích, káží o prosperitě, charakteru a morálce.

Leč ouha, pánové a dámy, pozor při zavazování tkaniček na botách! Raději je zavažte na pevný uzel. Pokud tak neučiníte, dávejte dobrý pozor při nastupování do dalšího vlaku.

Ačkoli, vám již všechny vlaky ujely…

 

Zlaté rybky

Stalo se rybářům: ulovili tři zlaté rybky. Ani jedna nežadonila, neslibovala, neoslovila. Marně jim rybáři nabízeli výměnu, marně slibovali svobodu. Doma se z úlovků radovaly babky. Netušily, že si snědly štěstí. A přece stačilo, aby rybáři promluvili anglicky! Rybky neovládaly českou konverzaci, byly to čerstvé absolventky české střední rybí školy.