VLADIMÍR SEDLÁČEK

„Jménem naší lídryně Evy Slavata vás všechny vítám v našem regionálním centru, na našem kongresu. Doufám, že jste všichni na mítinku kůl a fit, aby bylo možné přejít rovnou k agendě. Oukej. Hlavním úkolem tohoto víkendu bude co nejoptimálněji implementovat participaci našich lobbyistů s outdorovými developery v regionu. Environmentalisté už jsou aut. Takže máme šanci, že se nám zregeneruje byznys. Naše ekonomika je v recesi. Naše asociace se musí transformovat na es-er-óčko. Interní operátory nahradit outsourcingem. Dostaneme se tak s největší pravděpodobností na vyšší level.

Nechci profitem z outsourcingu preferovat nebo dokonce adorovat imigranty. Ale jim nemusíme garantovat benefity.

Naše kooperace s médii nás všechny udrží in. Naše pí-ár manažerka už vygenerovala editorial pro mainstreamové regionální deníky a prezentace bude v talkšou ve všech regionálních Tý-Ví. Excelentní byznys. Edukační sety pro vás jsou k dispozici v boxech.

Ještě děkuji administrátorům za cívíčka a dývídýčka. I za flešky a cédéčka, samozřejmě. My už je dokážeme vyselektovat. Naši ajťáci jsou suproví.

Nakonec pár praktických informací. K ověření platnosti vašich out-kárd použijte validátor u dveří. Raut je o pauze v šourumu. Nezapomeňte se zabukovat. Až skončí vorkšop, zvu všechny participanty do snackbaru na stejk a drink. Zítra večer potom na finálovou párty. Mějte úspěšný víkend.“

Co prosím, že přeháním? Tak se zaposlouchejte do nejbližších zpráv, přečtěte si místní noviny, poslechněte si pořádně, jak mluví vaše děti (přátelé, příbuzní, vedoucí či pokladní v samoobsluze - pardon, suprvajzr nebo operátor v supermarketu). Nebo obětujte část volného času - i když jej stejně jako já máte stále méně - a vydejte se na nějakou přednášku (je úplně jedno čí a o čem). A potom, s tím, co jste vyslechli, v živé paměti, si výše uvedené přečtěte ještě jednou. (Jak kdysi brilantně napsala, i když v jiných souvislostech, Věrka Jaklová: „Čtěte znovu a znovu, dokud nepochopíte…“)