JOSEF ONDROUCH

Píšeme si

Lidé, kteří píší články v rubrice Zahraničí na Seznamu, v Novinkách a ČTK o událostech ze zahraničí nejsou novináři ale hlupáci, kteří snad ani neumějí opisovat titulky ze zahraničních médií. Zatímco prezident Donald Trump a hlavně jeho vnučka Arabella uchvátili Čínu, věnují se tihle žurnalisté hlavně už léta starému sexuálnímu harašení, což svědčí spíš o harašení v jejich hlavách. Není divu, že jim potom dost často uchází podstatné; třeba že viceprezident Lyndon B. Johnson byl podle nově uveřejněných, dlouhá léta tajených dokumentů zapleten do vraždy Johna Fitzgeralda Kennedyho a CIA, zřejmě pro něho pracující a do spiknutí proti prezidentu USA zapletená, měla ve stejný den vraždy prezidenta USA otráveným perem připravit o život Fidela Castra. Na rozdíl od vraždy v Dallasu se jí ale na Kubě 22. listopadu 1963 jako už několikrát před tím nedařilo.

Podobně tihle ubožáci z mediálního kartelu v Česku rozpoutali a dál živí hysterické žvásty o prezidentově rakovině či jiných nemocech. Připomněli opět dokonce i vyčpělé „nabourání" luxusního policejního BMW jakoby prezidentem. Vše se hodí, jen aby potlačili význam cesty prezidenta Zemana do Ruska a nějak oslabili šance Zemana stát se z vůle lidu opět prezidentem.

Jsou to novinářské nuly; většinou se nepodepisují. Dost často je zato vidíme na obrazovce ČT štědře placené z našich poplatků ČT, která je pak používá proti vůli posluchačů a diváků zcela svévolně ve prospěch Bakaly, jeho klubu v Respektu, kmotra Kalouska a OKD Sobotky. Tuto svévoli pak vydávají drze a neomaleně za demokracii! Pravidelně se o tom dovídáme nejen v ČT, ale i přímo v Bakalových médiích, jako jsou například Hospodářské noviny a hlavně mediální zlatý hřeb téhle party už zmíněný Respekt.