Kočka Malvína

Jedno staré a bohužel asi taky pravdivé přísloví praví, že blbost je taky boží dar. Pokud bychom toto přísloví vzali za bernou minci, mohli bychom směle říci, že ten nahoře nadělil potentátům z Unie hvězdného trpaslíka měrou vrchovatou, i když by se dalo spekulovat a diskutovat o tom, zda jim nadělil anebo je i nás z Kocourkova potrestal.

Tak zrovínka nedávno rozvířila stojaté kocourkovské vody diskuse o tom, že nás potentáti z oné Unie kritizují, že nemáme zákonem zakázanou rákosku, proutek anebo třeba jen obyčejnou ťafku za uši coby nelidské mučení neviňátek. No, to zas bude mela na kocourkovské radnici, neb si všichni radní kecnou, jak tomu obvykle bývá, na zadek tak rychle, že ta rána, šlupka a šupa bude slyšet až v sousedním Absurdistánu. Navíc se nejspíš bude z oken radnice linout i libá vůně, protože se nejspíš z toho, že dostali vynadáno od potentátů z Unie hvězdného trpaslíka možná i podělají, jak rychle budou schvalovat pohlavkový zákon, protože to přece přišlo zvenku, takže je to moderní a super.

Nádavkem se nejspíš na kocourkovské občany povalí i záplava blbých keců smíchaných s potoky slz našich drahých radních kocourkovských (vždycky brečí jak Marcelka, když dostala v první třídě od paní učitelky černý puntík), kterými budou obhajovat, proč bychom měli takovou hovězinu přijmout za svou.

Spartakovští křiklouni neprojevující dostatek loajality a úcty k vymoženostem z Unie budou utlučeni do švestek pádnými klackovitými a pendrekovitými argumenty.

Co na tom, že mnohý rodič spláče nad vejdělkem, neb bude od potomka nejspíš sám valchován a pohlavkován, co na tom, že zapláče madam Demokracie (už tak jí dávají jen jednou za den najíst a třikrát bití), hlavně když budeme demokratičtí, supercivilizovaní, supervyspělí, moderní a hlavně nás nebudou naši mentoři z Unie hubovat a dělat tytyty bububu.

Wow, to bude krása! Jak se lid kocourkovský těší! Konečně se když ne o krok, tak alespoň o krůček přiblížíme Unii! Huráááá! Jásejte! Ohňostroje a minimálně dvě rundy svařáku nejmoudřejší radnici, jakou nemají ani v Nepálu! Konec vlády dospělých, budou vládnout děti, a určitě líp! Jsou přece osobnosti, tak mají právo si vše vyzkoušet, i to, jak se v autě života sedí u volantu, i to jak chutná moc tvrdě střežená státními biřici, kteří v případě potřeby provinilé rodiče zpacifikují.

No, podle mého kočičího rozumu hloupého by spíš bylo potřeba vzít bejkovec, cepy, sudlice, halapartny a té nejchytřejší radnici i potentátům na světě naložit pěkných pár na záda a vrazit jim do ruky lopatu. To by je pak ta choroba zvaná roupy brzy přešla!