Ústav pro českou literaturu Akademie věd ČR se obrátil na některé spisovatele s anketou „Současní spisovatelé a cenzura“.

Přinášíme odpovědi KARLA SÝSE:

Básník Miroslav Orava, člen Unie českých spisovatelů, zemřel ve čtvrtek 12. června

JAROSLAVA DVOŘÁKOVÁ

Navzdory ostudě, kterou bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová utržila v pražském paláci Luxor r. 2012 u příležitosti autogramiády své knihy Pražská zima, přicestovala do Prahy, aby se účastnila konference Aspenského institutu, který se údajně věnuje geopolitickým změnám ve střední a východní Evropě v posledních 25 letech. V čele pražské odbočky institutu stojí český velvyslanec v Londýně a někdejší Havlův mluvčí Michael Žantovský.

FRANTIŠEK DOSTÁL

Zrovna s příchodem jara se jeden bývalý ministr zdravotnictví o jednom z nich nechal slyšet. Měl na mysli provoz dětských ozdravoven, které se prý už nějak přežily, a tak se urychleně zavírají a personálu hrozí samozřejmě propouštění. Zdravotní pojišťovna rovněž nehýří penězi a další malér spočívá v realitě, že dětská obrna se dětem pořád nevyhýbá.

vp

Dne 7. července 1894 se narodil budoucí filolog a překladatel Ferdinand Stiebitz (120 let).

JAROSLAV POSPÍŠIL
„Car nám zasolil, i my mu zasolíme!" Proti této předrevoluční výzvě ruských menševiků stojí moudrost starověkých Číňanů: „Chystáš pomstu? Připrav dva Hobby!"

MICHAL ČERNÍK

Samozřejmá země

Bez naší vůle se probouzí hlína

a naše vůle ji nezajímá

JAROSLAV EMINGER

Pseudoexperti
Média hlásí posté
konec krize blízký.
Všechno jenom roste:
dluhy, bída, zisky.